Në verë janë disa lojtarë të jashtëzakonshëm që mbesin pa kontratë.

Golal.com zbulon emrat e disa prej lojtarëve që do të mbesin pa kontratë dhe lirisht mund të ndërrojnë klub.

Në listë ka emra si, Zlatan Ibrahimovic, Pepe, Xabi Alonso, Daniele De Rossi, Mario Balotelli e Yaya Toure.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë me emrat e lojtarëve. /Telegrafi/

Lista e  yjeve që u mbaron kontrata në verë

Xabi Alonso | Bayern Munich

Mario Balotelli | Nice

Michael Carrick | Manchester United

Santiago Cazorla | Arsenal

Gael Clichy | Manchester City

Daniele De Rossi | Roma

Rachid Ghezzal | Lyon

Reklama

Keisuke Honda | AC Milan

Zlatan Ibrahimovic | Manchester United

Lucas Leiva | Liverpool

Thiago Motta | Paris Saint-Germain

Reklama

Jesus Navas | Manchester City

Pepe | Real Madrid

Fernando Torres | Atletico Madrid

Yaya Toure | Manchester City

Pablo Zabaleta | Manchester City