LAJMI I FUNDIT:

Sulmohen disa lagje të banuara të Kievit, shpërthime bombash edhe në Kharkiv

Sulmohen disa lagje të banuara të Kievit, shpërthime bombash edhe në Kharkiv

Ka raportime për zjarre në lagjet e banuara në Kiev dhe në Zhytomyr, një qytet në veriperëndim të Ukrainës.

Reklama

Shtëpitë e banimit në Zhytomyr ishin në flakë dhe banorët po shpëtoheshin pas një sulmi në një bazë ushtarake, sipas një shërbimi të urgjencës shtetërore të Ukrainës.

Viktimat dhe lëndimet në Zhytomyr janë ende të paqarta, sipas shërbimit të urgjencës shtetërore, raporton theguardian.

“Pasojat e sulmit ajror rus – shtëpi të dëmtuara. Ekipet e shpëtimit po heqin mbeturinat dhe shuajnë zjarrin. Po zbardhen informacionet për dëmtime dhe viktima”, njoftoi Shërbimi Shtetëror për Emergjenca i Ukrainës.

Theksojmë se një autokolonë ushtarake e gjatë 65 kilometra është parë duke shkuar në drejtim të Kievit.

Ndryshe, Rusia ka vazhduar edhe sot me sulme ndaj qyteteve ukrainase, ku ndër të tjerash kanë shkatërruar plotësisht konsullatën sllovene në Kharkiv. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Kalo në kategori