LAJMI I FUNDIT:

Sugjerimi i shokut e çon njeriun nga Maryland në fitimin e lotarisë prej 500,000 dollarëve

Sugjerimi i shokut e çon njeriun nga Maryland në fitimin e lotarisë prej 500,000 dollarëve

Një lojtar i Lotarisë në Maryland tha se një sugjerim nga një mik e çoi në fitimin e 468,700 eurove (500,000 dollarëve) nga një biletë gërvishtëse.

Reklama

Banori i Gaithersburg u tha zyrtarëve të Lotarisë së Maryland se nuk kishte shumë fat me biletat gërvishtëse derisa një mik i sugjeroi të provonte një biletë Bonus Bingo X20 me çmim prej 18.75 eurove (20 dollarëve).

Burri bleu një nga biletat nga Sagar Beer & Wine në Gaithersburg dhe përfundoi duke gërvishtur dhe fituar një çmim kryesor prej 468,700 eurove (500,000 dollarëve), raporton UPI, transmeton Telegrafi.

“Ishte një surprizë e madhe,” tha lojtari.

Fituesi tha se planifikon t’i vendosë fitimet e tij në kursime dhe po mendon t’i përdorë ato për të financuar një pushim në të ardhmen. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Interesante
Aktoret e filmave pornografikë zbulojnë se kënd do ta votojnë për president të ShBA-ve (Video)

Aktoret e filmave pornografikë zbulojnë se kënd do ta votojnë për president të ShBA-ve (Video)

Fun
Kalo në kategori