LAJMI I FUNDIT:

Studiuesit e Microsoft propozojnë të kombinojnë ChatGPT dhe disa modele të tjera të AI

Studiuesit e Microsoft propozojnë të kombinojnë ChatGPT dhe disa modele të tjera të AI

Sipas raporteve të fundit, studiuesit e Microsoft-it kanë propozuar të kombinojnë teknologjinë chatbot me modele të tjera të AI.

Reklama

Me këtë, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ata po tentojnë të krijojnë atë që ata e quajnë një “asistent universal”.

Nëse ekipi hulumtues është i suksesshëm në përpjekjet e tyre, teknologjia e chatbot-it mbi të cilën ata po punojnë aktualisht – e cila njihet si ChatGPT – mund të përdoret potencialisht në një shumëllojshmëri të gjerë mjedisesh, duke përfshirë shërbimin ndaj klientit, kujdesin shëndetësor dhe madje edhe arsimin.

Dhe, ndoshta më e rëndësishmja, do t’i lejonte përdoruesit të ndërveprojnë me chatbot edhe më natyrshëm.

Siç thuhet më tej, një nga qëllimet kryesore të ekipit hulumtues është ta bëjë ChatGPT më “njerëzor”.

Për ta bërë këtë, ata po punojnë për ta bërë chatbot-in më komunikues dhe ndërveprues. Për më tepër, ata po punojnë për ta bërë chatbotin më të aftë në trajtimin e detyrave komplekse që kërkojnë hapa të shumtë. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Mira Murati në Doku.Tech: Inteligjenca Artificiale do të transformojë botën tonë

Mira Murati në Doku.Tech: Inteligjenca Artificiale do të transformojë botën tonë

Teknologji
Marketingu në Google Ads, eksperti: Përjashtimi i gjuhës shqipe penalizon bizneset

Marketingu në Google Ads, eksperti: Përjashtimi i gjuhës shqipe penalizon bizneset

Teknologji
Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Muhamet Hajrullahu
iPhone, probleme me orën

iPhone, probleme me orën

Teknologji
Bill Gates: ChatGPT do të ndryshojë botën tonë

Bill Gates: ChatGPT do të ndryshojë botën tonë

Teknologji
Intel do të investojë 100 miliardë dollarë për ndërtimin e “kompleksit më të madh në botë” për prodhimin e çipave në Ohio

Intel do të investojë 100 miliardë dollarë për ndërtimin e “kompleksit më të madh në botë” për prodhimin e çipave në Ohio

Teknologji
Kalo në kategori