Ludo Lee është një ndër kreatorët më të suksesshëm shqiptarë në shtetin e Zvicrës.

Kreatori i njohur i modës shpesh herë ka qenë shumë pranë yjeve botërore, për shkak të punës së tij.

Edhe gjatë mbrëmjes kryesore botërore të modës, MET GALA 2019, ai ishte prezent në mesin e shumë yjeve botërore.

Ai ka publikuar një video në llogarinë personale në Instagram teksa shihet në krah të njërës prej motrave Kardashian-Jenner, Kylien.

“Janë përpjekur ta ndalin valën, por vala nuk ndalet”, ka shkruar ndër të tjerash Lee në llogarinë personale në Instagram.

Theksojmë se emri i tij i vërtetë është Ludovik Tunaj dhe vjen nga Suhareka, por për miqtë e Hollivudit dhe për ata që e njohin artistikisht nëpër botë është Ludo Lee.

Ndryshe, Rita Ora e Dua Lipa ishin prezent në këtë ngjarje teksa kanë parakaluar në qilimin e kuq. /Telegrafi/

View this post on Instagram

@davidbeckham @amfar #amfar2017

A post shared by LudoLee (@ludo_lee) on Jun 3, 2017 at 1:40pm PDT

View this post on Instagram

The Greatest! #willsmith @amfar #amfar17

A post shared by LudoLee (@ludo_lee) on May 28, 2017 at 12:21pm PDT

View this post on Instagram

Just a kiss @dualipa #greatsinger

A post shared by LudoLee (@ludo_lee) on May 17, 2016 at 11:38am PDT

View this post on Instagram

#badboys in newyork #amfARNewYork #jayz #Beyonce

A post shared by LudoLee (@ludo_lee) on Feb 11, 2016 at 6:37am PST