LAJMI I FUNDIT:

DJ Stephen Boss la një shënim para vetëvrasjes duke përmendur sfidat e së kaluarës

DJ Stephen Boss la një shënim para vetëvrasjes duke përmendur sfidat e së kaluarës

Stephen “tWitch” Boss thuhet se la pas një shënim vetëvrasjeje që aludonte për sfidat e tij të së kaluarës.

Reklama

Burime të zbatimit të ligjit i thanë TMZ se policia zbuloi mesazhin e DJ-së të “Ellen DeGeneres Show”, i cili përmbante referenca të paqarta për çështjet me të cilat ai kishte trajtuar, në skenën e vdekjes së tij.

Është e paqartë se cilat ishin saktësisht sfidat e tij, megjithëse burimet i thanë The Post se nuk ka “asnjë të vërtetë” për çdo pretendim që Boss kishte humbur kursimet e tij të jetës.

Foto: tWitch/Instagram

Ekzaminuesi mjekësor i kontesë së Los Angelesit konfirmoi këtë javë se Boss kishte vdekur nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri.

Ish-ylli i “So You Think You Can Dance” ishte 40 vjeç, shkruan PageSix.

E veja e tij, Allison Holker, thuhet se nxitoi në një stacion policie në fillim të kësaj jave kur burri i saj u largua nga shtëpia e tyre pa makinën e tij, e cila ishte ndryshe nga ai, dhe e kishte fikur telefonin.

Foto: FilmMagic

Ajo pretendoi se ata nuk kishin asnjë konflikt përpara zhdukjes së tij.

  • “Me gjithë zemrën time më duhet të ndaj që bashkëshorti im Stephen na la”, tha Holker në një deklaratë për People pasi lajmi për vdekjen e tij u shpërnda.

“Stephen ndriçoi çdo dhomë ku hynte. Ai vlerësonte familjen, miqtë dhe komunitetin mbi të gjitha dhe udhëheqja me dashuri dhe dritë ishte gjithçka për të. Ai ishte shtylla kurrizore e familjes sonë, bashkëshorti dhe babai më i mirë dhe një frymëzim për fansat e tij”, tha ajo.

Foto: Allison Holker/Instagram

Trupi i Bossit u gjet në një motel që ndodhet një milje larg shtëpisë së tij në Los Angeles. Stafi në Oak Tree Inn në Encino, Kaliforni, i tha TMZ se ylli nuk dukej “dukshëm i mërzitur” kur hyri në ndërtesë.

Gjyshi i balerinit të famshëm Eddy Boss zbuloi se tWitch kishte shprehur dashurinë e tij për të në një mesazh të fundit që tani konsiderohet i frikshëm.

Eddy tha se ai kurrë nuk pa ndonjë shenjë se nipi i tij kishte pasur probleme me shëndetin e tij mendor.

Foto: Allison Holker/Instagram

“Ne folëm deri të shtunën në më shumë se një rast. Ai ishte i njëjti person që ka qenë gjithmonë. Nuk kishim asnjë indikacion se diçka nuk ishte e zakonshme”, tha ai.

DJ dhe Holker, 34 vjeç, festuan përvjetorin e nëntë të martesës vetëm disa ditë para vdekjes së tij.

Dyshja, të cilët u takuan gjatë xhirimeve të “SYTYCD”, kanë tre fëmijë – Weslie, 14, Maddox, 6 dhe Zaia, 3. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Efi Dhedhes flet për sherrin me Zhaklin Lekatarin në prapaskenë gjatë një spektakli të Big Brother VIP Albania

Efi Dhedhes flet për sherrin me Zhaklin Lekatarin në prapaskenë gjatë një spektakli të Big Brother VIP Albania

Magazina
Titrimi shqip-shqip i serialit

Titrimi shqip-shqip i serialit "Rrushe" shkakton një valë me 'meme' interesante dhe video qesharake në rrjetet sociale

Magazina
Mbrëmje e paharrueshme për Uzunin, pas ngjitjes në La Liga - futbollisti shqiptar propozon për martesë partneren në mes të fushës

Mbrëmje e paharrueshme për Uzunin, pas ngjitjes në La Liga - futbollisti shqiptar propozon për martesë partneren në mes të fushës

Magazina
Një influencues kinez ndërron jetë pas sfidës me alkool në TikTok - piu shtatë shishe gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë

Një influencues kinez ndërron jetë pas sfidës me alkool në TikTok - piu shtatë shishe gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë

Magazina
Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Magazina
Banesa iu përfshi nga zjarri, Mihrije Braha flet për ngjarjen

Banesa iu përfshi nga zjarri, Mihrije Braha flet për ngjarjen

Magazina
Kalo në kategori