LAJMI I FUNDIT:

Statistikat e Mbappes janë shumë më të larta se sa të Messit në të njëjtën moshë

Statistikat e Mbappes janë shumë më të larta se sa të Messit në të njëjtën moshë
Mbappe e Messi. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Vetëm 20 vjeç, Kylian Mbappe tashmë është duke u formuar si superyll i ardhshëm i futbollit dhe ka një rekord më të mirë se Lionel Messi kur ishte në të njëjtën moshë.

Reklama

Ai tashmë ka një Kupë Bote, por po thyen rekorde të ndryshme dhe ka statistika shumë më të larta krahasuar me Messin.

Mbappe tashmë ka 96 gola për Monacon, Paris Saint-Germain dhe Francën, ndërsa Messi kishte vetëm 30 gola kur ishte deri në moshën e Mbappes.

Në Ligën e Kampionëve, Mbappe ka 14 gola në krahasim me Messi 20-vjeçar që nuk kishte gol, por nëse gërmon thellë si 20-vjeçar e gjen Cristiano Ronaldon që ka shënuar vetëm dy në këtë garë.

Mbappe tashmë është duke konkurruar për Këpucën e Artë me Messin ku ka vetëm tre gola më pak se njeriu i Barcelonës këtë sezon. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Man City arrin marrëveshje personale me Kovacic, mungon vetëm pajtimi mes klubeve rreth çmimit të transferimit

Man City arrin marrëveshje personale me Kovacic, mungon vetëm pajtimi mes klubeve rreth çmimit të transferimit

Premier League
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Kalo në kategori