Spektakël në Superkupën e Holandës, shënohen tetë gola – PSV mposht Ajaxin, Til shënon het-trik

PSV ka fituar triler e Superkupës së HolanDës ndaj Ajaxit me rezultat 5-3, në një ndeshje të jashtëzakonshme.

Spektakolare ishte ndeshja e Superkupës së Holandës mes dy gjigantëve Ajax dhe PSV, ku këta ta fundit fituan.

Steven Bergwijn arriti të hap ndeshjen në minutën e 15-të për 1-0 në të mirë të Ajax.

Por nuk vonoi shumë dhe në minutën e 32-të, Guss Til shënoi për 1-1.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë sërish ishte Gil që arriti të shënojë me kokë për 2-1 në të mirë të PSV.

Me të filluar pjesa e dytë u barazuan shifrat, pasi që Antony shënoi për 2-2 kur doli i vetëm përballë me portierin.

Në minutën e 66-të Cody Gakpo arriti të gjëjë golin për PSV-në për 3-2.

Vetëm tre minuta më vonë Guss Til arriti të kompletojë het-trikun në këtë takim, duke e quar rezultatin në 4-2.

Mohammed Kudus i Ajax provoi ta hap ndeshjen në minutën e 72-të për 4-2, por kjo ishte e gjitha çfarë bën ‘harkëtarët’, pasi pas pesë minutash mbeten me dhjetë veta në fushë, ku Calvin Bassey u ndëshkua me karton të kuq.

Në kohën shtesë ishte radha e Xavi Simons që të shënojë për rezultatin përfundimtar 5-3.

PSV e nis sezonin me një trofe të çmuar siç është Superkupa e Holandës. /Telegrafi/

Pamje të reja nga përleshja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Salah pyetet për përleshjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Jurgen Klopp thyen heshtjen me një përgjigje të qartë lidhur me debatin e ashpër me Salahun