0Shares

Kombëtarja e Spanjës ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhshme ndërkombëtare.

Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui ka publikuar listën prej 25 futbollistëve të ftuar në ndeshjen miqësore ndaj Kolumbisë dhe asaj kualifikuese ndaj Maqedonisë.

Në listën e futbollistëve të ftuar vërehet dominimi i futbollistëve të Real Madridit, që përfaqësohen nga gjashtë futbollistë.

Votohet propozimi, Kupa e Amerikës me katër kombëtare evropiane Votohet propozimi, Kupa e Amerikës me katër kombëtare evropiane

Pas “Mbretërve” është Barcelona që përfaqësohet me pesë futbollistë, pastaj vijnë Chelsea, Atletico Madrid e Sevilla.

Ndeshja e parë me Kolumbinë do të zhvillohet më 7 qershor, ndërsa ajo me Maqedoninë luhet më 11 qershor, që është në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’.  /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)