Southamphton ndal Manchester City pas 12 fitoresh radhazi

Southamphton ka barazuar në shtëpi me Manchester Cityn me rezultat 1-1 në kuadër të javës së 23-të në Ligën Premier.

Ndeshja nisi shumë mirë për vendasit që arritën të shënon që në minutën e 7-të.

Mbrojtësi anësor Kyle Walker-Peters që gjuajti bukur për 1-0.

Në minutën e 23-të Armando Broja gjeti golin, por ai u anulua për pozitë jashtë loje.

Man City u këndell në fundin e pjesës së parë, duke rrezikuar me Reahem Sterling që humbi dy raste shumë të mira, njëri prej tyre i vetëm me portierin.

Edhe pjesa e dytë ishte me shumë raste shënimi, ku fillimisht rrezikoi Rodri, por goditja e tij u prit nga portieri.

Në minutën e 54-të, Broja ka mundur të shënojë sërish, por goditja e tij u ndal nga portieri Ederson që bëri një pritje të madhe.

Goli i barazimit erdhi në minutën e 65-të, kur Aymeric Laporte mbetet i vetëm dhe me kokë shënon për 1-1.

Man City provoi ta fitojë ndeshje me disa raste, por nuk ishin të saktë.

Goditja e Kevin de Bruyne nga distanca në çastet e fundit të ndeshjes shkoi ngjiyur me shtyllën.

Koha shtesë ishte gjashtë minuta, por gola nuk solli.

Man City ndalet në barazim pas 12 fitoresh radhazi dhe me 57 pikë mbetet lider, ndërsa ngjitet në pozitën e 12-të me 25 pikë. /Telegrafi/

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Rekordi i zi që Manchester United e ka thyer pas humbjes së thellë ndaj Crystal Palace

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Chelsea dhe Arsenali mësojnë klauzolën e lirimit të lojtarit i cili konsiderohet si ‘Haalandi i dytë’