LAJMI I FUNDIT:

Sondazhi i Klan Kosovës për Klinën: Zenun Elezaj fiton me 50.24 për qind

Sondazhi i Klan Kosovës për Klinën: Zenun Elezaj fiton me 50.24 për qind

Profesori Tomor Qela në Rubikon të Klan Kosovës ka prezantuar të dhënat e sondazhit për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Sipas këtyre rezultateve të matjeve të opinionit publik në Klinë del që kryetari aktual Zenun Elezaj, do të jetë në krye të kësaj komune edhe për një mandat me mbi 50 për qind, njofton Klankosova.tv.


Rezultati i sondazhit kur përfshihen edhe kategoritë e papërcaktuara, pra ata që janë deklaruar se nuk e dinë se për kë do të votojnë është: Zenun Elezaj (AAK) me 50.24 %, i pasuar nga Besim Hoti i LDK-së me 20.34 %, Esad Raci (PDK) me 20.17 %, Lulzim Dragidella i VV-së ka 9.21 % dhe kandidatët e tjerë 0.31 %.

Kurse rezultati i sondazhit kur hiqen edhe kategoritë e papërcaktuara, pra ata që janë deklaruar se nuk e dinë se për kë do të votojnë është: Zenun Elezaj (AAK) 49.05 %, Besim Hoti (LDK) 20.04 %, Esad Raci (PDK) 19.88 %, Lulzim Dragidella (LVV) 9.08 %, kandidat të tjerë janë 0.3% dhe 1.5 % nuk e di.

Për këtë sondazh janë anketuar 800 persona, 3.60% e numrit të votuesve.

Në trend Lajme

Më shumë
Bujar Osmani: Në 48 orët e ardhshme mund të ndodh një konflikt i madh në Lindjen e Mesme

Bujar Osmani: Në 48 orët e ardhshme mund të ndodh një konflikt i madh në Lindjen e Mesme

Politikë
Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Elfije Boletini
“Edhe një burrë që vranë një grua”, Osmani: Mjaft më me dënime qesharake

“Edhe një burrë që vranë një grua”, Osmani: Mjaft më me dënime qesharake

Lajme
Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi vrasja e gruas nga ish-bashkëshorti i saj

Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi vrasja e gruas nga ish-bashkëshorti i saj

Lajme
Gruaja e vrarë në Ferizaj një 21-vjeçare, vëllai i saj i plagosur 15-vjeçar

Gruaja e vrarë në Ferizaj një 21-vjeçare, vëllai i saj i plagosur 15-vjeçar

Kronika e Zezë
Serbia në fushatë kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe kundër rezolutës së OKB-së për gjenocidin në Srebrenicë

Serbia në fushatë kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe kundër rezolutës së OKB-së për gjenocidin në Srebrenicë

Lajme
Kalo në kategori