LAJMI I FUNDIT:

Snajperistët ukrainas nga më shumë se një milje eliminojnë me precizitet të paparë ushtarët rusë

Snajperistët ukrainas nga më shumë se një milje eliminojnë me precizitet të paparë ushtarët rusë

Brigadaa e 79-të e parashutistëve ukrainas kanë treguar pamjet nga tre misione të ndryshme, ku snajperistët ukrainas me precizitet të paparë kanë arritur të neutralizojnë ushtarët rusë në rajonin e Donbasit.

Reklama

Në video shihen snajperistët ukrainas, që sipas eprorëve të tyre kanë arritur prej më shumë se një milje të godasin me precizitet ushtarët ukrainas, transmeton Telegrafi.

Lokacionet e sakta të aksioneve ushtarake nuk janë bërë të ditura, por Kievi vazhdimisht thotë se ushtria ruse po pëson humbje të mëdha si në njerëz ashtu dhe në makineri luftarake.

Momenti kur copa e raketës ruse bie në rrugë, nëpër të cilën po kalonin shumë vetura në Kiev
Lexo po ashtu Momenti kur copa e raketës ruse bie në rrugë, nëpër të cilën po kalonin shumë vetura në Kiev

Madje sipas vlerësimeve të agjencive perëndimore të inteligjencës, rusët kanë humbur mbi 200 mijë ushtarë në luftën në Ukrainë.

Ndryshe rusët sot kanë vazhduar sulmin ajror mbi Kievin, ku si pasojë humbën jetën disa civilë e mijëra tjerë u strehuan nëpër metro e strehimore. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Kalo në kategori