LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur copa e raketës ruse bie në rrugë, nëpër të cilën po kalonin shumë vetura në Kiev

Momenti kur copa e raketës ruse bie në rrugë, nëpër të cilën po kalonin shumë vetura në Kiev

Ushtria ruse gjatë mbrëmjes së kaluar dhe në orët e para të mëngjesit të sotëm, kanë kryer sulme ajrore mbi Kievin – kryeqytetin e Ukrainës.

Reklama

Këto sulme po konsiderohen si më të ashprat që nga fillimi i luftës në këtë vend, aty nuk u kursye askush – duke goditur infrastrukturën civile e shumë ndërtesa kolektive e pësuan nga këto sulme, transmeton Telegrafi.

Një video amatore shfaq momentin kur copëza e një rakete gjigante ruse bie në rrugë, derisa kalonin shumë vetura në të dyja anët e rrugës.

Zonja e Parë e Ukrainës publikon video nga Kievi: Mëngjesi pas një nate pa gjumë, përsëri ankth
Lexo po ashtu Zonja e Parë e Ukrainës publikon video nga Kievi: Mëngjesi pas një nate pa gjumë, përsëri ankth

Madje copëza e raketës bie mbi një veturë në lëvizje dhe më pas përfundon në asfalt. Thuhet se ajo ishte shkatërruar pjesërisht në ajër nga mbrojtja kundërajrore e Ukrainës.

Në anën tjetër, qindra mijëra banorë të këtij qyteti iu drejtuan strehimoreve dhe metrove për të shmangur më të keqen. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Serbia
Fotografi kap momentin kur aeroplanët britanikë

Fotografi kap momentin kur aeroplanët britanikë "gjenden tepër afër njëri-tjetrit" - por nuk doli ashtu siç dukej

Evropa
Putini po u premton pagë të dyfishtë atyre pranojnë të punojnë në rajonet e pushtuara të Ukrainës – por as kjo nuk po i sjell rezultat

Putini po u premton pagë të dyfishtë atyre pranojnë të punojnë në rajonet e pushtuara të Ukrainës – por as kjo nuk po i sjell rezultat

Botë
Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Evropa
Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Evropa
Papa thotë se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes personave të gjinisë së njëjtë

Papa thotë se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes personave të gjinisë së njëjtë

Botë
Kalo në kategori