LAJMI I FUNDIT:

S’ka asnjë njollë që nuk mund të hiqet! Mjeshtri zbulon truket, nga rrobat te lavamani

S’ka asnjë njollë që nuk mund të hiqet! Mjeshtri zbulon truket, nga rrobat te lavamani

Ju tashmë keni gjithçka që ju nevojitet në shtëpi

Njollat në rroba, këpucë, mure dhe vende të tjera brenda shtëpisë dinë të na prishin ditën. Pse duhet të heqim dorë nga diçka për shkak të pakujdesisë sonë apo të dikujt tjetër, kur ka një mjet edhe për këtë?

Mjeshtri i njollave Armen Adamjan, i cili ka truke të panumërta shtëpiake, ka shpërndarë një video në të cilën ai zbulon mënyrat më të ndryshme për të hequr njollat. Dhe ju tashmë keni gjithçka që ju nevojitet në shtëpi!


Heqja e njollave të grimit

Pra, pjesëtaret e gjinisë së bukur, nëse lënë aksidentalisht një gjurmë grimi në rrobat e bardha, ato mund t’i heqin lehtësisht me ndihmën e shkumës së rrojës. Lëreni të qëndrojë për pesë minuta në njollë dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë, transmeton Telegrafi.

Vera e kuqe

Dhe nëse keni derdhur verë të kuqe në rrobat tuaja elegante, ka zgjidhje edhe për to. Spërkateni njollën me kripë, më pas njomni vendin e ndotur në qumësht. Pas 10 minutash, shpëlajeni me ujë të ftohtë dhe do të shihni rezultatin!

Njollat e verdha të djersës

Ata që djersitin tepër dhe lënë shenja të verdha në rrobat e bardha, ja zgjidhja! Përzieni kripën dhe uthullën në një tas, përzieni mirë dhe lagni pëlhurën me njollën. Pas 10 minutash vendoseni direkt në rrobalarëse.

Gjurmët e barit

Ju mund të hiqni gjurmët e gjelbra të barit me ndihmën e limonit. Thjesht, aplikoni limon në zonën kritike dhe vendoseni në larje. Lëngu i limonit do t’ju ndihmojë gjithashtu të hiqni qafe ndryshkun në gërshërët e kopshtit.

Vizatimet në mur

Nëse keni fëmijë dhe u pëlqen të vizatojnë në mure, mund t’i hiqni modelet mbi ta me ndihmën e shkumës së rrojës. Dhe nëse dëshironi që lavamani juaj të jetë me xham dhe të mos ketë gjurmë yndyre apo gishta mbi të, gjithçka që ju nevojitet është vaj ulliri. Mjafton të lyeni me të pjesën e brendshme të lavamanit.

Shtatë truqe me kripë: Pastron hekurin, pastron gypat, eliminon njollat
Lexo po ashtu Shtatë truqe me kripë: Pastron hekurin, pastron gypat, eliminon njollat

Gërvishtjet në këpucë

Dhe së fundi, shenjat nga këpucët prej lëkure mund t’i hiqni me balsam buzësh. Mbuloni zonën e njollosur me etiketë dhe më pas fshijeni me një leckë.

Shikoni këshilla të hollësishme në video:

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Qyteti më i afërt me qiellin quhet

Qyteti më i afërt me qiellin quhet "ferri në Tokë": Jetëgjatësia është 35 vjet dhe askush nuk dëshiron të shpërngulet

Udhëpërshkrime
Doktori i astrofizikës vdiq për 7 minuta, më pas zbuloi se çfarë pa

Doktori i astrofizikës vdiq për 7 minuta, më pas zbuloi se çfarë pa "në anën tjetër"

A e dini se...
Pse folia e aluminit ka një anë me shkëlqim dhe tjetrën të thatë?

Pse folia e aluminit ka një anë me shkëlqim dhe tjetrën të thatë?

A e dini se...
Njerëzit vetëm tani po e kuptojnë se çfarë përfaqëson kodi QR pas 20 vjetësh

Njerëzit vetëm tani po e kuptojnë se çfarë përfaqëson kodi QR pas 20 vjetësh

A e dini se...
Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Intimitet dhe Pasion
Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

A e dini se...
Kalo në kategori