LAJMI I FUNDIT:

Sindikatat protestojnë në Maqedoni, kërkojnë harmonizimin e pagave

Sindikatat protestojnë në Maqedoni, kërkojnë harmonizimin e pagave

Protesta e Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë nisi me parullat “Çdo gjë të ndalet që punëtori të mbijetojë”, “Të rriten pagat, të rrinë të mos largohen”, “Luksi juaj është nga puna jonë”.

Reklama

Ata shënojnë Ditën Ndërkombëtare të Punës me një protestë sindikaliste duke kërkuar që pagat e tjera të harmonizohen me rritjen e pagës minimale.

Sindikata kërkon rritje lineare prej 2.806 denarë për të gjitha pagat në vend, duke filluar nga punëtori i përgjithshëm e deri te presidenti i vendit./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Lajme
Shefi i OSBE-së në Kosovë: Zgjedhjet në veri janë zhvilluar në përputhje me legjislacionin, por situata nuk është e qëndrueshme

Shefi i OSBE-së në Kosovë: Zgjedhjet në veri janë zhvilluar në përputhje me legjislacionin, por situata nuk është e qëndrueshme

Lajme
“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

Lajme
Komandanti i KFOR-it: Mjaft me veprime të njëanshme, veriu i Kosovës pa ne mund të ishte “vatër lufte”

Komandanti i KFOR-it: Mjaft me veprime të njëanshme, veriu i Kosovës pa ne mund të ishte “vatër lufte”

Lajme
Flet mjeku i 24-vjeçarit që mbyti nënën me qese në Përmet

Flet mjeku i 24-vjeçarit që mbyti nënën me qese në Përmet

Lajme
Escobar: Kryetarët dhe policia të largohen nga objektet komunale, urgjentisht të nisin diskutimet për Asociacionin

Escobar: Kryetarët dhe policia të largohen nga objektet komunale, urgjentisht të nisin diskutimet për Asociacionin

Lajme
Kalo në kategori