LAJMI I FUNDIT:

Simeone: Morata është në të njëjtin nivel me Haalandin

Simeone: Morata është në të njëjtin nivel me Haalandin

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone e ka krahasuar sulmuesin e tij Alvaro Morata me yllin e Manchester Cityt, Erling Haaland.

31-vjeçari Morata ka marrë flakë këtë sezon. Ai ka shënuar 12 gola në 15 paraqitje në të gjitha garat.

Paraqitjet e tij të mira dhe kalimi i një sezoni të bukur me Atletico Madridin ka bërë që Morata të marrë vlerësime të larta nga trajneri i tij.


Simeone e ka krahasuar yllin e tij me norvegjezin Haaland, i cili ka shënuar 17 gola në 18 ndeshje.

Gara e ashpër për Këpucën e Artë: Mbappe, Haaland dhe Bellingham jashtë top treshes
Lexo po ashtu Gara e ashpër për Këpucën e Artë: Mbappe, Haaland dhe Bellingham jashtë top treshes

Sipas argjentinasit, sulmuesi i Atleticos është më e mirë sesa njerëzit e vlerësojnë.

“Alvaro Morata është në të njëjtin nivel me Erling Haaland. Për sa i përket golave ​​dhe shifrave të tij, sigurisht që mund të krahasohet me të”, ka thënë Simeone për El Larguero. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori