0Shares

Diego Simeone ka aluduar se ai mund të qëndrojë te Atletico Madridi pas kësaj vere me shpresë që të fitojë një ditë Ligën e Kampionëve me klubin që drejton.

Atletico u eliminua sërish nga Real Madridi pas një ndeshje të parë të pa fat ku pësoi tri gola e cila ndikoi shumë në rrjedhën e takimit të dytë që u fitua me rezultat 2-1 nga Atletico.

Lajmet e fundit rreth Liges se Kampioneve Lajmet e fundit rreth Liges se Kampioneve

“Ishte një gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve ndaj një ekipi të madh”.

“Ata i bënë gjërat të vështira për ne në stadiumin e tyre, por ekipi tregoi se ka karakter”.

“Ishte ndeshje e jashtëzakonshme, ne bëmë shumë. Ishtemëkat që nuk mund të klonojmë lojtarë si Godin dhe Gabi të cilët po japin jetën për klubin”.

“Ne kemi pasur mundësinë të kualifikohemi, por goil i tyre na eliminoi. Unë jam krenar me lojtarët që bëmë përpjekje dhe nuk kemi pasur vetëm fjalë”, deklaroi Simeone. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)