LAJMI I FUNDIT:

Si të humbasësh pesë kilogram në javë me dietën e orizit dhe të mollës

Si të humbasësh pesë kilogram në javë me dietën e orizit dhe të mollës

Kjo dietë ju lejon të humbni deri në pesë kilogramë në një javë, kështu funksionon dieta e orizit dhe mollës!

Reklama

Një dietë e ulët kalori që gjithashtu ndihmon në pastrimin e trupit, duke e pasuruar atë kryesisht me fibra dhe vitamina.

Ajo nuk mund të zgjasë më shumë se një javë, pikërisht për shkak se nuk përbëhet nga një dietë e ekuilibruar për organizmin.

Gjithsesi, ju duhet të konsultoheni së pari me mjekun tuaj, në mënyrë që të vlerësoni nëse ky program ushqimor mund të shkojë mirë me vetë peshën dhe gjendjen tuaj shëndetësore.

Në vetëm shtatë ditë mund t’i themi lamtumirë pesë kilogramëve nëse natyrisht i respektojmë rregullat e dietës. Përveç përfshirjes së orizit dhe mollës në dietën tuaj çdo ditë, duhet gjithashtu të ndihmoni trupin me aktivitet fizik.

Ju nuk duhet domosdoshmërisht të keni stërvitje në palestër, madje një shëtitje e shpejtë prej rreth 40 minuta në ditë mund të bëjë ndryshime. Sigurisht që nuk duhet ta humbisni ujin, prandaj mos harroni të pini të paktën dy litra në ditë.

Tani ne zbulojmë menynë tipike të javës që përfshin pesë vakte…Mëngjesi mund të përfshijë: një kavanoz kos, një mollë dhe dy arra; si alternativë, një gotë qumësht, etj. Ne mund të pimë me siguri kafe.

Më së shumti është e mundur të hani fruta të tjera si dardha, portokall ose banane. Maksimumi 60 gram oriz i zier në vakt për aq kohë sa ka perime të pranishme në të është fantastik.

Mes vaktet gjithmonë përfshijnë fruta, ndërsa darkë mund të ndryshoni! Mund të hani një vezë të zier me një supë perimesh dhe disa ëmbëlsira orizi ose gjok pule me spinaq të zier dhe ëmbëlsira orizi.

Megjithëse mund të duket si një nga dietat më të mira të humbjes së peshës, duhet patjetër të kujtojmë që të mos kalojmë kufirin shtatë ditor përndryshe trupi ynë mund të preket.

/Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Simptomat më pak të njohura që tregojnë se keni probleme me zorrët

Simptomat më pak të njohura që tregojnë se keni probleme me zorrët

Shëndetësi
Sëmundja që mund ta shënojë fundin e karrierës së Celine Dion

Sëmundja që mund ta shënojë fundin e karrierës së Celine Dion

Shëndetësi Lajme
Ngritja e bilirubinës në gjak: Çfarë do të thotë dhe si ndihmohet?

Ngritja e bilirubinës në gjak: Çfarë do të thotë dhe si ndihmohet?

Shëndetësi
Rruazat e bardha të gjakut zbulojnë çdo gjë menjëherë: Kur ju tregojnë infeksione të zakonshme dhe kur kancer e sulm në zemër!

Rruazat e bardha të gjakut zbulojnë çdo gjë menjëherë: Kur ju tregojnë infeksione të zakonshme dhe kur kancer e sulm në zemër!

Shëndetësi
Hiqni SYZET MENJËHERË! Ky përbërës do t’ua përmirësoj SHIKIMIN për 97%

Hiqni SYZET MENJËHERË! Ky përbërës do t’ua përmirësoj SHIKIMIN për 97%

Shëndetësi
Një detaj i panjohur është vënë re në trurin e njerëzve në çastet e vdekjes - fillon 30 sekonda pasi zemra ndalon!

Një detaj i panjohur është vënë re në trurin e njerëzve në çastet e vdekjes - fillon 30 sekonda pasi zemra ndalon!

Shëndetësi Lajme
Kalo në kategori