LAJMI I FUNDIT:

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland – përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland – përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Kosova të enjten paradite nisi grumbullimin për ndeshjen miqësore ndaj Norvegjisë, që zhvillohet më 5 qershor në Oslo, ku sot në konferencë për shtyp ishte përzgjedhës Franco Foda, ku foli për listën e të ftuarve.

Milot Rashica, Donald Rrudhani, Mirlind Kryeziu dhe Florent Mulsija j janë të lënduar, ndërsa Arijanet Muric për momentin është i sëmurë, dhe brenda dy ditëve do të mësohet nëse do të jetë pjesë e ekipit apo jo.

“Ndeshja ndaj Norvegjisë do të na ndihmojë shumë. Do të doja të kishim dy ndeshje miqësore, megjithatë gëzohem që do të luajmë me ta.

58-vjeçari përmendi edhe mungesat e rëndësishme, si dhe sfidën e djemve dardanë për të bllokuar sulmuesin  e njohur Erling Haaland.

Foda tregon për mungesat e Rashicës dhe Muslijës, zbulon dy lojtarët që nuk i liruan klubet dhe mungesën e Donis Avdijajt
Lexo po ashtu Foda tregon për mungesat e Rashicës dhe Muslijës, zbulon dy lojtarët që nuk i liruan klubet dhe mungesën e Donis Avdijajt

“Kemi disa mungesa të rëndësishme për shkak të lëndimeve. Në vendin e tyre kemi ftuar disa lojtarë të rinj. Qëllimi ynë është të shohim sa më shumë futbollistë”.

“Për të pasur një pasqyrë më të qartë para ndeshjeve në Ligën e Kombeve. Përballja me Norvegjinë dhe Haaland nuk do të jetë aspak e lehtë, do të jetë një sfidë e vërtetë veçanërisht për mbrojtjen tonë”, ka thënë Foda. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

Përfaqësueset
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Përfaqësueset
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kualifikuan në Ligën e Kampionëve, Girona synon transferimin e top yllit të Barcelonës

U kualifikuan në Ligën e Kampionëve, Girona synon transferimin e top yllit të Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori