Britney Spears dëshiron që të ruajë pasurinë dhe asetet e saj në martesën me Sam Asghari.

Të porsamartuarit kanë nënshkruar një marrëveshje paramartesore që siguron se Asghari, 28-vjeçar, nuk do të marrë asnjë nga pasuria miliona dollarëshe e Spears e fituar para datës së dasmës nëse ata divorcohen në të ardhmen.

Ky lajm fillimisht u raportua nga TMZ.

Asghari bëri shaka në Instagram pak pasi çifti njoftoi fejesën e tyre në shtator se i duhej një para-martesë për të mbrojtur gjërat e tij, të cilat padyshim nuk vlejnë aq sa fitimet e yllit të muzikës pop.

Të enjten mbrëma, Spears, 40 vjeçare dhe Asghari i thanë ‘PO’ njëri-tjetrit para 60 të ftuarve në shtëpinë e këngëtares në Los Angeles, Kaliforni.

Reklama
Reklama
Nga ceremonia luksoze e deri tek të ftuarit: Gjithçka që duhet të dini për dasmën e Britney Spears dhe Sam Asghari Nga ceremonia luksoze e deri tek të ftuarit: Gjithçka që duhet të dini për dasmën e Britney Spears dhe Sam Asghari

Spears veshi një fustan të personalizuar nga Versace gjatë ceremonisë përpara se të ndërrohej tri herë të tjera gjatë natës.

Ndër të pranishmit përfshinin: Drew Barrymore, Madonna, Paris Hilton dhe Selena Gomez etj.

Kjo është martesa e tretë për bionden pas asaj me Jason Alexander dhe Kevin Federline.

Me këtë të fundit kanë bashkë dy djem: Sean Preston Federline dhe Jayden James Federline. /Telegrafi/