Ndarja e parakohshme nga jeta e kantautorit të njohur, Françesk Radi, ka tronditur opinionin publik dhe sigurisht kolegët e tij artistë.

Të shumtë kanë qenë ata që menjëherë kanë shprehur ngushëllimet e tyre publikisht, duke treguar vlerësimin dhe mirënjohjen për artin e tij të paçmueshëm.

Më poshtë keni disa prej shkrimeve nga personazhe të ndryshëm.

Artisti i cili vetem shpirt te bardh, melodi dhe urtesi reflektonte. Vazhdo te na reflektosh njesoj dhe nga qielli.

A post shared by Flori Mumajesi (@iamflorimumajesi) on Apr 3, 2017 at 8:00am PDT

Lamtumire, Francesk Radi! Shpirti yt i mire u prehte ne paqe!

A post shared by RUDINA (@rudinamagjistari) on Apr 3, 2017 at 7:16am PDT