Një person me shtetësi të huaj është arrestuar në Pejë, i cili dyshohet se pas një mosmarrëveshje verbale në shtëpinë e tij e kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij poashtu me shtetësi të huaj.

Si pasojë e sulmit viktima ka pësuar lëndime dhe është dërguar në tretman mjekësor, kurse i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. /Telegrafi/