LAJMI I FUNDIT:

Shtatë të lënduar në aksidentet në Shkup

Shtatë të lënduar në aksidentet në Shkup
Foto: Ilustrim
Reklama

Shtatë persona janë lënduar më lehtë në nëntë aksidente trafiku që kanë ndodhur gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Qytetit të Shkupit. Në katër aksidente është shkaktuar vetëm dëm material.

Sipas raportit policor, gjatë 24 orëve të fundit janë sanksionuar 29 shoferë që kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, tre shoferë të cilët kanë drejtuar automjetet nën ndikimin e alkoolit, pesë shoferë që kanë drejtuar automjetin pa patentë shoferi dhe një shofer fillestarë.


Nga komunikacioni janë përjashtuar tre automjete të paregjistruara.

Gjatë 24 orëve të fundit policia ka dënuar 135 persona për parkim jo të drejtë, ndërsa me automjetin special “karrotrec” janë larguar 65 automjete.

Policia ka sanksionuar edhe katër shoferë të cilët kanë kaluar në udhëkryq në dritë të kuqe dhe katër për reshtim jo të drejtë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vala e parave të falsifikuara, për shkak të 2 eurove false bizneset po i refuzojnë edhe ato origjinale - BQK rekomandon shmangien e parave ‘kesh’

Vala e parave të falsifikuara, për shkak të 2 eurove false bizneset po i refuzojnë edhe ato origjinale - BQK rekomandon shmangien e parave ‘kesh’

Besnike Salihu
Arrestohet personi që dyshohet se vrau me thikë vjehrrin e tij në Prishtinë

Arrestohet personi që dyshohet se vrau me thikë vjehrrin e tij në Prishtinë

Lajme
Sot i jepet lamtumira e fundit Liridona Murselit - gruas që dyshohet se u vra nga grabitësit

Sot i jepet lamtumira e fundit Liridona Murselit - gruas që dyshohet se u vra nga grabitësit

Lajme
Pas AAK-së, edhe LDK konfirmon se ka pranuar draft-statutin e Asociacionit

Pas AAK-së, edhe LDK konfirmon se ka pranuar draft-statutin e Asociacionit

Lajme
Lavrov për Maqedoninë: Me vite keni pasur emër poshtërues, por e dimë të vërtetën edhe të emrit të ri

Lavrov për Maqedoninë: Me vite keni pasur emër poshtërues, por e dimë të vërtetën edhe të emrit të ri

Lajme
Beteja ligjore kundër “Google” për diskriminimin e gjuhës shqipe, Asllani jep detajet e padisë

Beteja ligjore kundër “Google” për diskriminimin e gjuhës shqipe, Asllani jep detajet e padisë

Lajme
Kalo në kategori