Njerëzit takohen, bien në dashuri dhe martohen. Por a është pika e fundit aq e rëndësishme për lumturinë e vërtetë të familjes?

Reklama

Bright Side përpiloi një listë të çifteve të famshëm që mendojnë se marrëdhëniet e forta dhe të lumtura nuk duhet të njihen zyrtarisht, përcjell Telegrafi.

Goldie Hawn dhe Kurt Russell

Ky çift është një shembull i përsosur i një marrëdhënieje ideale pa martesë formale. Pavarësisht se janë bashkuar për më shumë se tre dekada, Goldie dhe Kurt nuk kanë nxituar për t’i dhënë dashurisë së tyre një status zyrtar. “Ne e duam njëri-tjetrin. Natyrisht, si çdo familje, ne konfontohemi ndonjëherë, por ne ende duam të jemi së bashku”, ka thënë Goldie.

Reklama

Tina Turner dhe Erwin Bach

Për të qenë plotësisht të ndershëm, Tina dhe Erwin janë pak jashtë kësaj liste: pas 27 vitesh bashkëjetesë, çifti më në fund u martuan zyrtarisht në vitin 2013. Tina madje duhej të hiqte dorë nga shtetësia e saj amerikane dhe të shkonte në Zvicër, por kjo nuk e ndali lumturinë e saj.

Reklama

Shakira dhe Gerard Pique

Shakira dhe i dashuri i saj, futbollisti spanjoll, Gerard Pique, kanë qenë së bashku për shtatë vjet dhe kanë dy djem. Ata u takuan gjatë përgatitjeve për Kampionatin Botëror 2010. Gerard thotë se ylli i popit e fitoi zemrën kur iu përgjigj pyetjes së tij të thjeshtë rreth motit në Afrikën e Jugut dhe Shakira, nga ana e saj, tregon për ndjenjat e saj në një këngë që ajo e quajti “En Enemore”.

Reklama

Eva Mendes dhe Ryan Gosling

Siç ndodh, Ryan dhe Eva u takuan me njëri-tjetrin në një grup filmash. Kanë kaluar gjashtë vjet, dhe ka pasur probleme mes tyre – mediat shpesh shkruanin për ndarjen e tyre. Rasti i fundit ishte kur Ryan u shfaq në ceremoninë e Oskarit me një tjetër zonjë, e cila doli të ishte motra e tij. Çifti vërtet nuk i pëlqen të tregojë lidhjen e tyre, por ata kanë së bashku dy vajza shumë të bukura, dhe kjo thotë diçka.

Reklama

Anna Kournikova dhe Enrique Iglesias

Tenisti rus dhe këngëtarja spanjolle kanë qenë së bashku që nga viti 2001, duke qenë të rrethuar nga thashethemet rreth martesës së tyre, ndarjes, shtatzënisë apo çfarëdo gjëje. Megjithatë, mund të themi me siguri se Anna dhe Enrique janë ende së bashku dhe ende nuk do të ndryshonin asgjë për të qetësuar publikun.

Reklama

Oprah Winfrey dhe Stedman Graham

Oprah dhe biznesmeni i saj i dashur, Stedman Graham, kanë qenë në një marrëdhënie për mbi 30 vjet. Ata ishin gati të martoheshin në vitin 1992 por e hodhën poshtë idenë në fund. Oprah më vonë shpjegoi se ajo është krejtësisht e lumtur me marrëdhëniet e tyre dhe nuk kanë nevojë për një martesë për të provuar ndonjë gjë.

Reklama

Natalia Vodianova dhe Antoine Arnault

Kur u takua me biznesmenin francez Antoine Arnault, Natalia u martua me anglezin Justin Portman. Në fillim, marrëdhëniet e tyre ishin thjeshtë marrëdhënie biznesi. Ata e zhvilluan romancën e tyre kur modelja u divorcua nga bashkëshorti i parë, dhe krijoi me Antonien familjen e dytë. Sot, çifti kanë dy fëmijë të tyre dhe tre nga martesa e parë e Natalias. Ata nuk janë të martuar zyrtarisht, por e shijojnë si më së miri lidhjen me njëri-tjetrin. /Telegrafi/