Shqiptarët ia fitojnë tri pikë Frosinones, Çuni dhe Ibrahimovic shënuan golat

Frosinone ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Empolit në ndeshjen që është zhvilluar në kuadër të javës së 11-të në kuadër të Serie A.

Ishin golat e dyshes shqiptare Marvin Çuni dhe Arijon Ibrahimovic, që soll fitoren e radhës për Frosinonen.

Po zhvillohej minuta e 58-të e ndeshjes kur Ibrahimovic shërben mjaft mirë në zonë Çunin i cili shënon një gol fantastik.

Listës së realizatorëve iu bashkua më pas edhe Ibrahimovic i cili shënoi një supergol në minutën e 74-të për të dyfishuar epërsinë e Frosinones, gol ky që ishte i pari për të në këtë edicion të ri të garave në elitën e futbollit italian.

/Telegrafi/

Gjithçka çfarë ndodhi në meçin e shekullit mes Oleksandr Usyk dhe Tyson Fuyt, ku ukrainasi u shpall kampion i padiskutueshëm

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

"Unë nuk do të ulem këtu të qaj dhe të kërkoj justifikime" - Tyson Fury flet pas humbjes

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks