LAJMI I FUNDIT:

Shqipëria U19 publikon listën për ndeshjet e muajit mars

Shqipëria U19 publikon listën për ndeshjet e muajit mars
Reklama

Kombëtarja U-19 do të nisë ditën e hënë përgatitjet për dy miqësoret e muajit mars të planifikuara kundër përfaqësueses së Maltës. Trajneri i Shqipërisë U-19, Armando Cungu zbardhi këtë të shtunë edhe listën me emrat e 20 futbollistëve që do të grumbullohen për këto dy takime miqësore që do të zhvillohen në Maltë.

Lista e lojtarëve kuqezinj të grumbulluar është e përbërë jo vetëm nga futbollistë që aktivizohen në kampionatin vendas, por shumica prej tyre vijnë nga jashtë Shqipërisë.


Një pjesë e këtyre lojtarëve kanë qenë edhe më parë pjesë e ekipit kombëtar U-19, ndërsa në listën e lojtarëve të thirrur nga trajneri Cungu bien në sy edhe emra që aktivizohen e luajnë në klube të mëdha europiane si: Elliot Krasniqi (Tottenham Hotspur), Ervin Bashi (Ac Milan), Elton Fikaj (Panathinaikos), Ardit Nuredini (Udinese), Adijat Seferi (Hoffenheim) e shumë të tjerë.

Kombëtarja U-19 do të niset të hënën në mëngjes drejt Maltës dhe do të zhvillojë të gjitha seancat stërvitore në Maltë. Miqësorja e parë e Kombëtares U-19 kundër përfaqësueses malteze është planifikuar të zhvillohet më 23 mars në ora 11:30, ndërsa miqësorja tjetër është programuar të luhet tre ditë më vonë, më 26 mars në ora 11:00.

Stafi teknik i ekipit kombëtar U-19, me në krye trajnerin Armando Cungu do të ketë mundësinë të testojë grupin në një grumbullim që do të zgjasë rreth një javë në Maltë dhe të provojë ekipin dhe lojtarë të rinj e të talentuar që vijnë në ekipin kombëtar U-19. Ndeshjet ndaj Maltës konsiderohen si shumë të rëndësishme për ekipin kombëtar U-19, në kuadër të përgatitjeve për eliminatoret e Kampionatit Europian për këtë grupmoshë.

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
Messi e tregon arsyen e vërtetë pse dëshironte aq shumë të fitonte Kupën e Botës

Messi e tregon arsyen e vërtetë pse dëshironte aq shumë të fitonte Kupën e Botës

Ndërkombëtare
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori