Shqipëria U-17 përfundon ndeshjet eliminatore, ky është epilogu përfundimtar

Shqipëria U-17 ka humbur edhe ndeshjen e saj të tretë dhe të fundit në eliminatoret e Kampionatit Evropian të vitit 2017.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagiç, nuk ka arritur do të marrë asnjë pikë në këtë aktivitet. Në ndeshjen e fundit kuqezinjtë janë mundur nga Maqedonia me rezultatin 2:1.

Pavarësisht, se kanë kaluar të parët në avantazh, ata nuk e ruajtën dot të njëjtin ritëm. Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 0-0 pas një loje të mirë të skuadrës tonë. Në pjesën e dytë, Bullari e ka kaluar Shqipërinë në avantazh në minutën e 52-të.

Vetëm dy minuta më pas ka ardhur edhe avantazhi i maqedonasve me anë të Kolevskit. Stratorski në minutën e 64-të, realizoi edhe golin e dytë që ishte ai i fitores për skuadrën kundërshtare.

Por, kjo fitore, nuk i mjaftoi fqinjëve tanë lindorë për të shpresuar kualifikimin, pasi në ndeshjen e fundit Italia fitoi pastër 2-0 me Serbinë dhe u rendit e para në grup. Këto dy skuadra u kualifikuan për në “Elitë Raund”.

Humbi finalen dhe mbeti pa trofe, Ronaldo qau si kurrë më parë në karrierën e tij

Fabrizio Romano zbulon se agjenti i Bruno Fernandesit u takua me 'klubet më të mira evropiane'

Palestër, kinema dhe shtatë dhoma gjumi: Kylian Mbappe ka blerë një pallat nga ish-sulmuesi i Real Madridit për 11 milionë euro