LAJMI I FUNDIT:

Shqipëria nuk ia del të marr pikë ndaj Polonisë

Shqipëria nuk ia del të marr pikë ndaj Polonisë

Ndonëse luajti një lojë të mirë dhe krijoi raste, Shqipëria pësoi humbje nga Polonia me rezultat 1-o në ndeshjen e parë të fazës eliminatore për Euro 2024.

Reklama

Shqipëria e nisi më mirë, duke krijuar raste para portës së polakëve.

Sokol Çikalleshi ka goditur rrezikshëm në minutën e 22-të, por portieri polak ishte i vëmendshëm.

Polakët nuk kanë rrezikuar shumë, ndërsa nga një gjysmërasti shënuan golin.  Karol Swiderski shënoi në minutën e 41-të, pas një topi të kthyer nga shtylla.

Kuqezinjtë e nisën shumë mirë pjesën e dytë, duke rrezikuar me Myrto Uzunin dhe Kristjan Asllanin, por gjuajtjet e tyre u ndalen nga Woijchez Szczesny.

Image

Pas tyre kishte rast Lewandowksi, por gjuajtja e tij u ndal nga Mihaj që ishte në vijë të portës

Në anën tjetër Shqipëria krejt në fund ka munur të barazojë shifrat, por që Uzuni nga afër nuk qëlloi portë.

Shqipëria i nis me humbje eliminatoret për EURO 2024. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori