LAJMI I FUNDIT:

Shqipëria “izoloi” Kroacinë në pjesën e parë – kroatët nuk regjistrojnë asnjë goditje në portë

Shqipëria “izoloi” Kroacinë në pjesën e parë – kroatët nuk regjistrojnë asnjë goditje në portë

Shqipëria është duke fituar 1-0 në kuadër të rrethit të dytë të fazës së grupeve në Euro 2024, përkatësisht Grupin B.

Kuqezinjtë janë në epërsi përballë Kroacisë, ndërsa pjesa e parë ishte e gjitha për tanë.

Në 45 minutat e parë, në çdo repart – lojtarët e Shqipërisë ishin të vendosur mirë, duke mos i lënë shumë punë Thomas Strakoshës.


Sipas faqes që merrte me statistika, Squawka, është hera e parë që kroatët nuk kanë arritur të regjistrojnë asnjë goditje në kuadratin e portës.

Tashmë ka filluar pjesa e dytë, ndërsa është një tempo e njëjtë me atë që u zhvillua në 45 minutat e parë.

Shqipëria duhet të fitojë me patjetër këtë takim, për të shpresuar që në përballjen e fundit të fazës së grupeve, me Spanjën – të triumfojë ose së paku një barazim, për të synuar vendin e dytë ose të kualifikohet si më e mira nga vendet e treta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori