Kombëtarja e Shqipërisë është mposhtur në shtëpi me rezultat të thellë 4-0 nga Skocia në kuadër të Grupit 1 të Ligës C në Ligën e Kombeve.

Humbja e thellë në shtëpi nga Skocia ka bërë që Shqipëria të bie nga Liga D në Ligën C.

Golat në këtë fitore të skocezëve u shënuan nga Ryan Fraser (14′), Steven Fletcher (45+) dhe James Forrest (55′, 67′).

Shqipëria mposhtet në shtëpi nga Skocia, bie në Ligën D   Shqipëria mposhtet në shtëpi nga Skocia, bie në Ligën D  

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht anësori i sulmit Forrest, i cili u vlerësua me notë 9.0.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për kapitenin e kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj që u notua me 5.0. /Telegrafi/

Shqipëria:

Dështuan edhe Xhaka, Manaj dhe Berisha

Skocia:

Shkëlqyen edhe Christie dhe Fraser