LAJMI I FUNDIT:

Shokë me përfitime seksuale: Rregullat e respektit dhe mënyra se si mund të funksionoj kjo

Shokë me përfitime seksuale: Rregullat e respektit dhe mënyra se si mund të funksionoj kjo

Lidhje e fortë, intimitet dhe pa ndjenja, kështu definohet një shoqëri me përfitime mes dy personave

Reklama

Por, nëse dëshironi ta keni një shoqëri të tillë, ka disa rregulla që duhet ndjekur. Nëse nuk i ndjek këto rregulla, lidhja nuk do të funksionoj dhe gjithçka do të prishet, transmeton Telegrafi.

Caktoni rregulla të qarta

Mënyra më e mirë për të filluar një shoqëri me përfitime seksuale  është që fillimisht t’i qartësoni rregullat, dhe atë se çfarë pritni nga ‘shoku’ juaj.

Kjo gjë më së miri mund të funksionoj nëse të dy i keni jetët private të ndara, dhe së bashku kaloni kohë vetëm për seks. Jo dhurata, jo takime, ose çdo gjë tjetër që mund të nxitë ndjenja dashurie.

Reciprociteti është i detyrueshëm

Shoku/shoqja i seksit nuk shfaqet vetëm për të të kënaqur ty. Ata/ato janë qenie njerëzore dhe i kanë nevojat personale.

Prandaj, është mirë të mbani mend që çdo gjë në seks duhet të jetë reciproke, pasi që një shoqëri me përfitime seksuale mund të funksionoj vetëm atëherë kur të dy jeni duke përfituar nga ajo.

Dini limitet e juaja

Mos bëni premtime të mëdha, qëndroni të vërtetë ndaj potencialit tuaj. Gjithashtu, qëndroni të drejt ndaj aktiviteteve dhe takimeve tuaja.

Kujdes me xhelozinë

Nuk duhet të ndjeheni xheloz/e nëse dikush e përmend partnerin tuaj të seksit, ose nëse ai/ajo del me dikë tjetër në takim.

Nuk jeni të lejuar të keni ndjenja, qoftë pozitive apo negative, pasi që këto e dëmtojnë një lidhje të tillë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Në fillim janë të këndshëm dhe të ëmbël, por më vonë tregojnë 'fytyrën e vërtetë' -  kujdes nga meshkujt e lindur në këto katër shenja

Në fillim janë të këndshëm dhe të ëmbël, por më vonë tregojnë 'fytyrën e vërtetë' - kujdes nga meshkujt e lindur në këto katër shenja

Astrologji
Tri shenjat që tregojnë se partneri/ja është një tradhtar serialë

Tri shenjat që tregojnë se partneri/ja është një tradhtar serialë

Lifestyle
Nëse doni ta dini a do t’ju tradhtojë gruaja, shikojani gjoksin

Nëse doni ta dini a do t’ju tradhtojë gruaja, shikojani gjoksin

Lifestyle
Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Shtëpi të bukura
Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Lifestyle
Pija që mund t’ju ndihmojë t’i shkrini depozitat e yndyrës

Pija që mund t’ju ndihmojë t’i shkrini depozitat e yndyrës

Stil
Kalo në kategori