Ka ndërruar jetë ditën e sotme (e enjte) regjisorja e njohur shqiptare, Vjosa Berisha.

Ajo vdiq në moshën 49-vjeçare, ndërsa ka lënë pas një veprimtari të bujshme artistike.

Për vdekjen e saj së fundmi një reagim e ka bërë edhe vëllai i saj, aktori e producenti, Shkumbin Istrefi.

Foto: Screenshot/Facebook

Ky i fundit ka shpërndarë një fotografi të së motrës në Facebook, ku edhe i ka bërë një dedikim prekës.

Veliaj për vdekjen e regjisores Berisha: Linde si dielli dhe mbete lart në qiell për të mos perënduar asnjëherë, do na mungosh shumë Veliaj për vdekjen e regjisores Berisha: Linde si dielli dhe mbete lart në qiell për të mos perënduar asnjëherë, do na mungosh shumë

“Ike shumë herët, motër. Pusho në paqe”, tha ai.

Foto: Screenshot/Facebook

Vjosa përndryshe prej më shumë se një vit ka qenë e diagnostikuar me kancer në vezore.

Ajo ndërroi jetë në Londër, ndërkohë që po vazhdonte trajtimin. /Telegrafi/

Foto: YouTube