LAJMI I FUNDIT:

Shkon në tre numri i skuadrave gjermane që duan shërbimet e Mërgim Berishës

Shkon në tre numri i skuadrave gjermane që duan shërbimet e Mërgim Berishës

Mërgim Berisha i ka orët e numëruara si futbollist i Fenerbahces, pasi largimi i tij nga klubi turk është i pashmangshëm.

Reklama

Tanimë edhe trajneri Jorge Jesus i ka dhënë dritën e gjelbër drejtuesve të klubit për largimin e sulmuesit me prejardhje nga Kosova.

Berisha iu bashkua një vit më parë Fenerbahces nga skuadra austriake Red Bull Salzburg, por ai nuk i arriti pritshmëritë.

24-vjeçari në vitin e tij të parë me Fenerbahcen zhvilloi 31 ndeshje zyrtare ku realizoi shtatë gola e dhuroi tre asistime.

Tanimë ka shkuar në tre numri i skuadrave nga elita e futbollit gjerman Bundesliga që po kërkojnë shërbimet e sulmuesit shtatlartë.

Pas Mainz dhe Stuttgart, tani edhe skuadra e madhe gjermane Schalke 04 i është bashkuar garës për Berishën.

Fenerbahce është pajtuar ta shes yllin me prejardhje nga Kosova dhe po kërkon së paku pesë milionë euro për ta lënë të lirë.

Rikthimi i Berishës në futbollin gjerman është në rrugë të duhur, por mbetet të shihet se cila nga skuadrat do ta fitoj garën për shërbimet e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Ndërkombëtare
Kalo në kategori