Roma e ka mposhtur Brescian me rezultat 3-0 në kuadër të javës së 13-të në Serie A.

Golat për Giallorossët e shënuan, Chris Smalling (49’), Gianluca Mancini (57’) dhe Edin Dzeko (66’).

Romakët ishin dukshëm më të mirë në fushë, derisa morën notën e përgjithshme 7.30, ndërsa Brescia u vlerësua me 6.19.

Roma vs Brescia (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte mbrojtësi angleze shkaku i golit dhe asistimit të bërë, gjersa mori notën 9.7.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi u zgjodh mesfushori i mysafirëve, Romulo që u vlerësua me 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Romës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Brescias (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/