Borussia Dortmundi e ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga

Golat për ‘Verdhezinjtë’ i shënuan Raphale Guerreiro në minutën e 32-të dhe Achraf Hakimi në të 78-në.

Dortmundi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.83, derisa Wolfsburgu u notua me 6.02.

Dortmundi nuk i ndahet Bayernit, fiton me lehtësi ndaj Wolfsburgut Dortmundi nuk i ndahet Bayernit, fiton me lehtësi ndaj Wolfsburgut

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte mbrojtësi markon që shënoi ehe gol, duke u notuar me 7.7.

Në anën tjetër,dështimi i kësaj sfide doli të ishte sulmuesi i vendasve, Daniel Ginczek, me vlerësimin 5.7.

Notat e lojtarëve të tjerë të të dyja skuadrave: