LAJMI I FUNDIT:

Shërojeni dhimbjen e nyjave me uthull: Recetë që do ta shënoni dhe ruani!

Shërojeni dhimbjen e nyjave me uthull: Recetë që do ta shënoni dhe ruani!

Zgjidhni njërën ndër tri recetat e forta dhe lehtësoni dhembjet e padurueshme

Reklama

Nëse vuani nga dhembjet e nyjave, e dini shumë mirë që ilaçet standarde ofrojnë vetëm lehtësim momental.

Mënyra më e mirë e zbutjes së dhembjeve dhe simptomave të artritit është ndryshimi i mënyrës së jetës, duke përfshirë edhe mënyrën e ushqimit.

Gjithashtu, mund t’i përdorni mjetet e mjekësisë popullore, ndërkaq njëra ndër to është uthulla e mollës, transmeton Telegrafi.

Uthulla e mollës është e shkëlqyeshme dhe treguar si armë kundër dhembjeve të nyjave, veç tjerash edhe antioksidans i fuqishëm, i cili ndihmon pastrimin e organizmit nga helmet.

Mënyra e përdorimit të uthullës së mollës te dhembja e nyjave:

Dushi

Përzieni 1 gotë uthull molle me 6 gota ujë dhe në të lagni duart (apo këmbët). Nëse keni dhembje në pjesën e qafës apo në pjesën tjetër të trupit, vendosni kompresë në vendin e dhembjes.

Fërkimi

Përzieni 2 lugë supe uthull molle me 1 lugë supe vaj ulliri, përzieni mirë dhe fërkoni me këtë tretje në nyje të dhembshme. Fërkimi i rregullt ndihmon dhe lehtëson me efikasitet problemet.

Pija shëruese

Zbërtheni 3 lugë supe uthull molle në 300 ml ujë, apo në cilindo lëngë pemësh. Konsumoni këtë pije 3 herë në ditë, para racionit. /Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Ngrënia e ushqimit në këmbë apo duke ecur, jo vetëm që nuk ka dëshmi se është e mirë, por është edhe e dëmshme

Ngrënia e ushqimit në këmbë apo duke ecur, jo vetëm që nuk ka dëshmi se është e mirë, por është edhe e dëmshme

Shëndetësi
A mund të rritet penisi në mënyrë natyrale dhe a ka rëndësi madhësia e penisit për femrat?

A mund të rritet penisi në mënyrë natyrale dhe a ka rëndësi madhësia e penisit për femrat?

Shëndetësi
Katër pijet që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës

Katër pijet që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës

Ushqim i shëndetshëm
Mund të shkaktojë humbje të shikimit: Një simptomë e heshtur në sy tregon se keni shtypje të lartë të gjakut

Mund të shkaktojë humbje të shikimit: Një simptomë e heshtur në sy tregon se keni shtypje të lartë të gjakut

Shëndetësi
Simptomat më pak të njohura që tregojnë se keni probleme me zorrët

Simptomat më pak të njohura që tregojnë se keni probleme me zorrët

Shëndetësi
Interpretimi i pasqyrës së gjakut: Çfarë kuptimi kanë ato shkurtesa dhe në çfarë udhëzojnë vlerat e tyre!

Interpretimi i pasqyrës së gjakut: Çfarë kuptimi kanë ato shkurtesa dhe në çfarë udhëzojnë vlerat e tyre!

Shëndetësi
Kalo në kategori