LAJMI I FUNDIT:

Shërbimi Korrektues pjesë e konferencës së 12-të të Asamblesë së Burgjeve të Evropës

Shërbimi Korrektues pjesë e konferencës së 12-të të Asamblesë së Burgjeve të Evropës

Në Berlin të Gjermanisë po mbahet konferenca e 12-të e Asamblesë së Përgjithshme të Drejtoreve të Burgjeve të Evropës.

Reklama

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka nisur fazën e konsultimeve për anëtaresim në këtë organizatë.

Gjatë punimeve të asamblesë, drejtori i Përgjithshëm i SHKK-së, Ismail Dibrani ka takuar Drejtorin e Shoqatës Ndërkombatare të Burgjeve (ICPA) Peter Severin.

Severin ka përgëzuar Kosovën për sukseset e arritura dhe trajtimin sipas rregullave ndërkombëtare të burgjeve të personave që mbahen në institucionet korrektuese të Kosovës.

Gjatë takimit është dakorduar për thellimim e bashkëpunimit në të ardhmën.

Në trend Lajme

Më shumë
Milan Radoiçiq arrestohet në Serbi

Milan Radoiçiq arrestohet në Serbi

Lajme
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Radoiçiq dërgohet në Prokurorinë e Lartë Publike në Beograd

Radoiçiq dërgohet në Prokurorinë e Lartë Publike në Beograd

Lajme
Rashiq: Vuçiqi është radikal i vjetër, mua si serb më vjen turp që ai është president i Serbisë

Rashiq: Vuçiqi është radikal i vjetër, mua si serb më vjen turp që ai është president i Serbisë

Mirjeta Hajzeraj
Aksident me fatalitet në rrugën Prishtinë-Ferizaj, vdes një person

Aksident me fatalitet në rrugën Prishtinë-Ferizaj, vdes një person

Kronika e Zezë
Pas sulmit në veri, AAK del me 10 konkluzione për sigurinë në vend

Pas sulmit në veri, AAK del me 10 konkluzione për sigurinë në vend

Lajme
Kalo në kategori