0Shares

Njohësi i çështjeve politike, Fatmir Sheholli, duke folur në RTV Dukagjini, shtroi çështjen se pse  Beogradi i largoi Jabllanoviqin e Stojanoviqin nga Lista Serbe, kur dihet se ata ishin shumë radikal në deklaratat e tyre.

“Jabllanoviqi dhe Stojanoviqi kanë qenë dy personalitete serbe me vokabular më të poshtër që kanë përdorur në televizione. Kjo pyetje duhet të shtrohet, pse ata nuk janë më pjesë e Listës Serbe. Kjo temë duhet të diskutohet. Çka ndodhi që Beogradi i hoqi këta të dy?”, tha ai, në emisionin “Debat D-Plus”, të udhëhequr nga Ermal Panduri, ku u debatua në temën: “Misioni i Listës Serbe”.

Për të debatuar lidhur me këtë çështje në studion e “Debat D+” ishin të ftuar panelistët: Imer Mushkolaj, Kushtrim Shermeti, Fatmir Sheholli dhe Yll Rugova. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)