Sheffieldi në minutat e fundit të ndeshjes e ndal Chelsean për t’i marrë një pikë

Chelsea vs Sheffield United (Foto: Warren Little/Getty Images/Guliver)

Chelsea dhe Sheffield United i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier, pasi ndeshja përfundoi 2-2 në ‘Stamford Bridge’.

Ishin The Blues ata që kaluan të parët në epërsi me golin e shënuar nga Tammy Abraham në minutën e 19-të.

Sulmuesi anglez (43’) ishte tejet i disponuar për lojë, pasi arriti ta shënonte edhe golin e tij të dytë në ndeshje dhe të dytin për Chelsea, e që me kaq përfundoi pjesa e parë.

Në të dytën ishin përsërit Blutë nga Londra që e kishin iniciativën për gol, mirëpo mysafirët ishin ata që shënuan.

Callum Robinson e ngushtoi epërsinë e Chelseat në 2-1 në minutën e 46-të, pas asistimit që pranoi nga Stevens.

Por, mysafirët nuk u ndal me kaq, pasi arritën t’i barazonin shifrat në 2 – 2 fal auto-golit të shënuar nga Kurt Zouma (90′).

Pas javës së katërtë, Chelsea gjendet në vendin e nëntë me pesë pikë, ndërsa në ndeshjen tjetër do të udhëtojë te Wolverhampton Wanderers, një takim aspak i lehtë për ta. /Telegrafi/

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më