LAJMI I FUNDIT:

Shearer zbulon profilet e tre lojtarëve që Newcastle duhet t’i transferojë në janar

Shearer zbulon profilet e tre lojtarëve që Newcastle duhet t’i transferojë në janar

Legjenda e Newcastle United, Alan Shearer ka zbuluar tre lojtarët që dëshiron të shohë ish-klubin e tij t’i nënshkruajë në afatin kalimtar të transferimeve të janarit.

Reklama

Newcastle ka të ngjarë të bëjë një zbavitje shpenzimesh, pasi shpresojnë të shmangin rënien në Championship.

Duke marrë parasysh fuqinë financiare të pronarëve të tyre të rinj, Newcastle ka të ngjarë të bëjë oferta të mëdha për lojtarët që ata besojnë se mund të forcojnë skuadrën e tyre.

Është legjenda e tyre, Shearer që ka folur për transferimet e mundshme në Newcastle në afatin kalimtar të janarit.

Lista me lojtarët që Newcastle synon t’i transferojë – në mesin e tyre edhe top yje
Lexo po ashtu Lista me lojtarët që Newcastle synon t’i transferojë – në mesin e tyre edhe top yje

“Unë pres disa veprime – absolutisht. Nëse kjo nuk do të ndodhte, atëherë NUFC do të ishte në telashe të mëdha”, ka thënë fillimisht Shearer për podcastin e CBS Que Golazo.

“Pronarët kanë thënë se kanë para për të shpenzuar, por tifozët e Newcastle, ekspertët dhe ish-lojtarët, ne të gjithë do të duhet të jemi shumë të durueshëm sepse nuk do të ndodhë brenda natës, ose një muaji, do të marrë shumë kohë. Do të jenë hapa të vegjël”.

“Do të jetë një lloj i caktuar lojtari para së gjithash për të nxjerrë Newcastle nga zona e rënies – pastaj për të argëtuar, lojtarë që janë solidë dhe të përkushtuar ndaj klubit të futbollit dhe janë të përgatitur të japin gjithçka”.

“Do të ketë lojtarë që do të jenë të etur për të ardhur në Newcastle për të provuar veten dhe për të përmirësuar skuadrën sepse kjo është, pa dyshim, ajo që nevojitet”.

Newcastle pritet të aktivizojë në janar klauzolën prej 80 milionë eurosh të sulmuesit sensacional të Portos
Lexo po ashtu Newcastle pritet të aktivizojë në janar klauzolën prej 80 milionë eurosh të sulmuesit sensacional të Portos

“Ekipi ka qenë i dobët në mbrojtje – një nga mbrojtjet më të këqija, kështu që nuk duhet një shkencëtar raketash për të gjetur atë që u nevojitet, ata kanë nevojë për një ose dy mbrojtës”.

“Sigurisht një mesfushor kreativ dhe kanë nevojë gjithashtu për një sulmues tjetër për të vendosur topin në rrjetë”.

“Pra, tre lojtarë pa dyshim – një qendërmbrojtës, një mesfushor kreativ dhe një sulmues për të vendosur topin në rrjetë”, përfundoi legjenda angleze. /Telegrafi/