LAJMI I FUNDIT:

Shaqiri në formacionin e javës në Ligën Premier (Foto)

Shaqiri në formacionin e javës në Ligën Premier (Foto)

Portali më i madh sportiv, Goal.com ka publikuar formacionin e javës së 28-të në Ligën Premier.

Vend në 11-shen e javës ka zënë edhe mesfushori shqiptar me tipare sulmuese i Stoke City, Xherdan Shaqiri.


Në formacionin e javës më së shumti lojtar ka Liverpooli, kjo në saje të fitores bindëse prej 3:0 kundër Manchester Cityt. Firminho, Lallana dhe Clyne përfaqësojnë The Reds.

Në këtë formacion nuk gjendet asnjë lojtar nga ekipet pretendente për titullin e kampionit, përkatësisht Arsenali dhe Tottenham Hotspurs. /Telegrafi/

shaqq

Në trend Sport

Më shumë

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
Kalo në kategori