Sevilla barazim të vlefshëm në Ukrainë, finalisti caktohet në Spanjë (Video)

Shakhtar Donetsk dhe Sevilla kanë zhvilluar ndeshjen e parë në Ligën e Evropës duke u ndarë në paqe.

Kampioni aktual i Ukrainës, Shakhtar Donetzk dhe kampionia e Evropës, Sevilla kanë barazuar 2-2.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi, kur sulmuesi francez Kevin Gamerio shërbeu mirë spanjollin Vitolo i cili shënoi në minutën e gjashtë për 0-1.

Por vendasit u kthyen në lojë shumë shpejtë, kur mesfushori ofensivë Marlos barazoi gjithçka në minutën e 23-të.

Pasi barazuan rezultatin, vendasit u hodhën në sulm duke shënuar edhe golin e epërsisë nëpërmjet mesfushorit defensivë Stepanenko i cili shënoi me kokë.

Me rezultatin 2-1 në të mirë të vendasve përfundoi 45 minutëshi i parë i ndeshjes.

Në pjesën e dytë vendasit u tërhoqën, ndërsa mysafirët ishin në ndjekje të rezultatit.

Kështu golin e barazimit kampionët në fuqi të Ligës së Evropës e arritën në minutën e 82-të.

Ishte sulmuesi francez Kevin Gamerio që shënoi për rezultatin përfundimtar 2-2.

Pas këtij barazimit, Sevilla duket më afër finales së madhe në Ligën e Evropës, që do të ishte e treta radhazi, pasi në dy të parat ka triumfuar. /Telegrafi/

Kevin Gamerio barazon gjithçka. Shakhtar – Sevilla 2-2

Posted by Telegrafi Sport on 2016-04-28

Shakhtar rikthen gjithçka, Stepanenko shënon për 2-1 ndaj Sevillës

Barazohet gjithçka në Ukrainë, Shakhtar – Sevilla 1-1

Shakhtar Donetsk – Sevilla 0-1, gol fantastik nga Vitolo

Gjyqtari italian, Orsato nuk mundi t’i ndalë lotët pas ndeshjes PSG-Dortmund

"Harroje Real Madridin sepse aty nuk je numër një, shko në Arabinë Saudite dhe merr 350 milionë euro" - francezi legjendar këshillon Mbappen

Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Të gjithë po flasin për thumbimin që Jadon Sancho ia ka bërë Ten Hagut në rrjetet sociale