LAJMI I FUNDIT:

Sërish sulm me dron – goditet një rafineri tjetër e naftës në Rusi

Sërish sulm me dron – goditet një rafineri tjetër e naftës në Rusi

Një sulm tjetër me dron në rafinerinë ruse raportohet të ketë ndodhur në jug të këtij vendi, kanë bërë të ditur zyrtarët lokalë.

Reklama

Një dron u përplas në rafinerinë Ilsky në orët e para të mëngjesit të sotëm, por se sipas tyre nuk ka shkaktuar dëme në infrastrukturë, kanë bërë të ditur nga qendra operacionale në territorin e Krasnodarit.

Një sulm tjetër me dron kishte ndodhur në rafinerinë Afipsky – vetëm 15 milje larg sulmit të dytë që ndodhi para pak çastesh, transmeton Telegrafi.

Zelensky shmangu përmendjen e sulmit në Moskë në fjalimin e fundit të tij
Lexo po ashtu Zelensky shmangu përmendjen e sulmit në Moskë në fjalimin e fundit të tij

Këto rafineri të naftës gjenden rreth 50 milje në lindje të Detit të Zi pranë portit të Novorossiisk, një nga portet më të rëndësishme të Rusisë sa i përket eksportimit të naftës.

Ndryshe sulmet me dronë kamikazë janë bërë të zakonshme në territorin rus, kurse për shumicën e këtyre sulmeve Kievi thotë se janë vepër e Kremlinit, me të cilat duan t’ia bartin përgjegjësinë ushtrisë ukrainase. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Kalo në kategori