Sërish me goleadë, Reali konfirmon kualifikimin e mëtutjeshëm në Kupën e Mbretit (Video)

Real Madridi e ka konfirmuar kualifikimin në të tetën e finales së Kupës së Mbretit pas triumfit bindës (6-1) në ndeshjen kthyese kundër Cultural Leonesa.

Mbretërit e kishin siguruar pjesëmarrjen në fazën tjetër që në ndeshjen e parë, të cilën e fituan me rezultat 7-1, prandaj kjo sfidë i ka shërbyer trajnerit Zinedine Zidane si një stërvitje për të provuar disa opsione të reja.

James ishte njëri prej protagonistëve

Që në minutën e parë, Mariano Mejia e zhbllokoi rezultatin, për të vazhduar me golin e dytë të realizuar nga James Rodriguez (23’).

Mejia shënoi edhe golin e dytë personal dhe të tretin për skuadrën e tij (42’). Para se skuadrat të shkonin në pushim, Yeray Gonzalez realizoi golin e nderit për mysafirët (45’).

Në fillim të gjysmës së dytë, në ndeshje u inkuadrua djali i Zidane, Enzo, i cili arriti që të realizonte në debutimin e tij me ekipin e parë (63’).

Het-trik nga Mariano Mejia

Mariano Mejia e kompletoi het-trikun e tij në minutën e 87-të. Ndërsa me autogolin e Cesar Morgados, përfundoi ndeshja. /Telegrafi/

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Pep Guardiola shiti dy yje të Barcelonës pasi erdhën në stërvitje të dehur – ai donte ta mbronte Messin

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit