LAJMI I FUNDIT:

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Në konferencë për shtyp të Borussia Dortmundit ka ndodhur një skenë shumë e pakëndshme pasi gazetarët e kanë pyetur trajnerin Edin Terziq për incidentin me kolegun e tij nga stafi Slaven Stanic.

Trajneri nga Bosnja dhe Hercegovina është përgjigjur në pyetjet e gazetarëve, e më pas gazetari i Bild ka bërë një pyetje të pakëndshme të cilës Terziq as nuk i është përgjigjur.

Më parë, Bild zbuloi ekskluzivisht se kishte tensione të mëdha brenda dhomës së zhveshjes së Dortmundit. Koordinatori sportiv Slaven Stanic e kritikoi Terziqin dhe e ofendoi keq.

Vogëlushi shqiptar bëhet viral duke bërë shqiponjën para ndeshjes Milan - Borussia Dortmund
Lexo po ashtu Vogëlushi shqiptar bëhet viral duke bërë shqiponjën para ndeshjes Milan - Borussia Dortmund

Presidenti Hans-Joachim Watzke dhe këshilltari i tij Mathias Sammer ishin në anën e Terziqit gjatë kësaj afere. Pas pak kohësh, mediat gjermane hasën në deklarata të Dortmundit, por edhe të vetë Slaven Stanicit, të cilat konfirmojnë se serbi tashmë është ish-anëtar i klubit.

Gazetari i Bild e pyeti Terziqin nëse ishte e vërtetë që Staniqi do të pushohej së shpejti nga puna dhe i kërkoi që të njoftonte incidentin. Trajneri i Dortmundit nuk u deklarua pasi fjalën e mori zëdhënësi i klubit Sven Westerschulze.

“Përderisa jemi në konferencën për media kushtuar ndeshjes, do të merremi vetëm me pyetje që kanë të bëjnë me ndeshjen. Këtu po flasim për gjendjen e ekipit të futbollit dhe nuk do të flasim për të gjitha temat e tjera”, deklaroi Westerschulze.

Dortmundi planifikon shitjen e Moukokos, alarmohen gjigantët anglezë
Lexo po ashtu Dortmundi planifikon shitjen e Moukokos, alarmohen gjigantët anglezë

Ndërkohë, vetë Stanic ka folur dhe i ka uruar fat ish-klubit të tij në të ardhmen, duke konfirmuar kështu se ka pasur mosmarrëveshje.

Thuhet se Stanic filloi të kritikonte Terziqin në fillim të sezonit dhe në barazimin e skuadrës së tij ndaj Milanit (0-0) në Ligën e Kampionëve, por në fund ai nuk arriti t’i “ekzorciojë” qëllimet e tij sepse Terzic ka mbështetjen e plotë të klubit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Serie A
Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Premier League
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Premier League
Kalo në kategori