Selma Blair ka vendosur të tregojë se si duket realiteti i luftimit të sklerozës së shumëfishtë.

Reklama

Në llogarinë personale në Instagram, aktori vendosi të publikoj një fotografi ku shfaqej vetëm në një xhaketë dhe mbuloi zonën intime me një çantë në formën e një kanceri.

Fotografia e aktores hollivudiane pa pantallona dhe të brendshme është bërë nga fotografi Tom Brown. “Portret i një zonje”, ka shkruar ajo krahas fotografisë së sjell në rrjetet sociale.

View this post on Instagram

Into the sun . Aka #peachfuzz 🐣

A post shared by Selma Blair (@selmablair) on Sep 6, 2019 at 6:05pm PDT

Ajo gjithashtu shihet të ketë rruar kokën, e cila është një tregues se po mjekohet intensivisht për këtë sëmundje të mbrapshtë. Fotografia ka fituar simpatinë e shumë njerëzve për një kohë të shkurtër dhe është pëlqyer nga shumë persona të famshëm.

Reklama

Ndryshe, në gusht të vitit 2018, Selma u diagnostikua me sklerozë të shumëfishtë dhe raportoi sëmundjen në tetor të po atij viti përmes një mesazhi shumë emocional. Që atëherë, aktorja ka qenë shumë e hapur në luftërat që i është dashur të durojë, përfshirë aftësi shqisore dhe motorike, çështje zanore si dhe lodhje.

Reklama

Ndryshe, trajtimi për sklerozë të shumëfishtë përfshin kryerjen e transplantimit të qelizave burimore hematopoietike (HSCT), e cila përdoret gjithashtu për të trajtuar kancerin e gjakut dhe palcës së eshtrave. /Telegrafi/

View this post on Instagram

When I was in the hospital in Chicago , @arttavee and @carolyngriffin came bearing gifts. ( my all time favorite @patmcgrathreal eyeliner, I will never go without now 💋) I got to play with wigs and makeup and we laughed at my horrendous application of contour. Seen here. Days and days of the same. And then the laughter. Thank you friends ❤️. I am improving due to #hsct #drburt. Thanks to @jennifer_grey and my sister both sharing their hope for me. I can walk much better. I am swollen and joints are in pain. My eyes still don’t focus. Chemo and other high dose drugs come at a price. I need to start physical therapy and get moving more. It will feel better. The beginning is hard. Remember. Sending love to you all. 📷 @creativerehabnyc. #contourqueen #fbf

A post shared by Selma Blair (@selmablair) on Aug 23, 2019 at 9:25am PDT