Sean Penn dhe Leila George kanë finalizuar divorcin.

Fituesi i ‘Oscar’, 61 vjeç, dhe aktorja australiane, 30 vjeçe, u lidhën fillimisht në vitin 2016 dhe më vonë u martuan në korrik 2020 .
George më pas bëri kërkesë për divorc në tetor 2021 pas pak më shumë se një viti martesë.

Këtë janar, dyshja – të cilët janë parë së bashku që nga paraqitja e divorcit, duke përfshirë edhe natën e Vitit të Ri – mbajtën gjyqin e tyre privat në mënyrë që të përshpejtonin procesin e divorcit përmes gjykatave të ngecura të Kalifornisë.

Foto: Getty

Të premten, divorci i tyre u finalizua dhe u miratua, sipas dokumenteve të siguruara nga People. TMZ ishte i pari që raportoi lajmin.

Reklama

Dokumentet thonë se Penn dhe George u ndanë zyrtarisht në shtator 2021 dhe përmendin dallimet e papajtueshme si arsyen e ndarjes së tyre. Asnjëri nuk kërkon mbështetje bashkëshortore nga tjetri.
Në fillim të këtij muaji, Penn foli me revistën Hollywood Authentic në mbështetje të punës së tij në Ukrainë në mes të pushtimit të vazhdueshëm rus , dhe ai gjithashtu u hap edhe për marrëdhënien e tij, duke përfshirë mënyrën se si ai “e shkatërroi martesën” nga duke qenë “shumë neglizhues”.

Reklama

“Ka një grua me të cilën jam shumë i dashuruar, Leila George, të cilën e shoh vetëm ndonjë ditë tani, sepse kam shkatëruar martesën. Ne ishim të martuar teknikisht për një vit, por për pesë vjet isha një djalë shumë neglizhues”, tha ai.

Reklama

Foto: Getty

Penn shtoi në atë kohë se ai nuk “e di se çfarë do të ndodhë me ne”, por, “Unë e di që ajo është miku im më i mirë në botë dhe padyshim personi më me ndikim, frymëzues, jashtë gjakut tim, që çdokush mund të kërkojë të ketë në jetën e tij”.

Megjithëse Penn dhe George, e cila është e bija e aktorit Vincent D’Onofrio kanë qenë së bashku që nga viti 2016, një mik i aktores i tha People në gusht 2020 se dyshja ishin ribashkuar në fillim të vitit pas një periudhe të gjatë të ndarjeve dhe ribashkimeve.

Reklama
Reklama

“Leila ka qenë në jetën e Sean për një kohë. Ata u bashkuan dhe më pas u ndanë, dhe Sean fitoi prapë”, tha burimi në atë kohë. “Ai e kuptoi se kishte bërë një gabim dhe kur ndjeu se mund ta humbiste atë, ai punoi shumë për ta kthyer atë”.

Sean Penn bën marrëveshje me Krakow për të ndihmuar refugjatët ukrainas Sean Penn bën marrëveshje me Krakow për të ndihmuar refugjatët ukrainas

Penn ishte i martuar më parë me Robin Wright, me të cilin ka vajzën Dylan , 31 vjeçe, dhe djalin Hopper , 28. Ai ishte gjithashtu i martuar me Madonnën nga 1985 deri në 1989. /Telegrafi/