Përkundër të gjitha thashethemeve për gjërat që nuk shkojnë mirë në marrëdhënien e tyre, Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick janë bashkë për më shumë se 22 vite, duke mos llogaritur pesë vitet e takimeve të tyre.

Reklama

Ata janë duke shkuar në tre dekadat e ‘dashurisë, përkushtimit dhe respektit’, ndërsa kanë rritur tre fëmijë dhe tani kanë dëshmuar se një marrëdhënie e gjatë nuk është problem kur bëhet fjalë për ndjenjat e vërteta.

Bright Side është frymëzuar nga historia e këtij çifti të lumtur, dhe më poshtë ua sjell përrallën romantike të Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick, të cilët festojnë përvjetorin e 23-të të martesës muajin tjetër.

Sarah dhe Matthew u takuan në Broadway, menjëherë pas ndarjes së saj me Robert Downey Jr.

Reklama

Edhe pse Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick janë të dy të njohur për një audiencë të gjerë për shkak të roleve të tyre në filma dhe seriale televizive, ata në të vërtetë filluan rrugën e tyre për famë në Broadway. Vëllai më i madh i Parker ishte duke drejtuar kompaninë ‘Naked Angels Theater’, dhe Broderick ishte një regjisor në një nga shfaqjet e tyre.

Reklama

Në vitin 1991, Sarah Jessica Parker u nda me Robert Downey Jr. pas shtatë vitesh së bashku, dhe menjëherë pas kësaj, vëllezërit e saj e prezantuan me Matthew.

Parker u shpreh se, gjatë asaj kohe, ata ishin të dy aktorë të rinj që thjesht donin të bënin punën e tyre mirë dhe që nuk po mendonin për famën ose paratë. Në një nga intervistat e tij, Broderick zbuloi se ai ende kujton për herë të parë që pa Sarën, kur ajo po shëtiste në një kinema.

Reklama

Për të, ishte një përvojë shumë unike sepse, siç tha ai, ai rrallë kujtonte njerëzit që i shihte duke ecur për herë të parë në rrugë.

Matthew nuk e pyeti gruan e tij të ardhshme për një takim me muaj.

Iu desh Broderick një kohë mjaft të gjatë për ta pyetur përfundimisht Parkerin. Mateu kujtoi që muajt kishin kaluar fjalë për fjalë përpara se të bënte lëvizjen e tij të parë. Por më 1 shkurt, ai i dërgoi një mesazh dhe çifti filloi zyrtarisht të takohej shumë shpejt pas kësaj.

Reklama

Dasma e tyre ishte një surprizë për familjen dhe miqtë.

Më 19 maj, pas pesë vitesh së bashku, çifti vendosi të martohej dhe kështu organizuan një ceremoni private. Të 100 të ftuarit ishin të sigurt se po tregoheshin për të marrë pjesë në një aheng të zakonshëm, por rezultoi të ishte një martesë. Dhe kjo nuk ishte e vetmja surprizë atë ditë. Parker zgjodhi veshjen tradicionale të dasmës dhe në vend të kësaj zgjodhi një fustan të zi.

Reklama

Ajo tregoi se kurrë nuk kishte menduar vërtet për veshjen e saj të dasmës. Sarah e zgjodhi këtë veshje sepse ishte vajzë e guximshme në atë kohë dhe ishte ‘shumë e turpshme’ për të kaluar kohën duke u përpjekur për të gjetur një fustan martese. Kështu që ajo thjesht shkoi në një dyqan që i pëlqente dhe thjesht mori ‘atë që kishin varur’.

Reklama

Tani ata janë prindërit krenarë të tre fëmijëve.

Parker dhe Broderick kanë tre fëmijë: djali i tyre James (2002) dhe vajzat binjake, Marion dhe Tabitha (2009).

Parker shprehu se lindja e fëmijëve të tyre ishte një nga momentet më të mahnitshme në jetën e saj dhe se nëse ajo mund të rishikonte një moment nga e kaluara, ky do të ishte momenti kur ajo do të dëshironte të kthehej përsëri.

Sarah dhe Matthew janë bashkë për 22 vjet, por ata ende dinë të mbajnë në jetë ‘shkëndijën e dashurisë’.

Reklama

Pas 22 vitesh martesë, çifti është akoma i fortë. Kur gazetarët e pyetën Parkerin për sekretin e marrëdhënies së tyre të lumtur, ajo zbuloi se ata besojnë se koha e veçantë është po aq e rëndësishme sa koha së bashku.

Për shkak të punës së tyre, Sara dhe Mateu u është dashur të kalojnë shumë kohë larg njëri-tjetrit, por ata gjithmonë arrijnë të ribashkohen dhe të kthehen përsëri.

Reklama

Parker shprehet se njerëzit dhe nevojat e tyre do të ndryshojnë dhe që të dy partnerët duhet të jenë në gjendje t’i pranojnë këto ndryshime që do të ndodhin në mënyrë të pashmangshme gjatë viteve.

Reklama

Broderick shprehu se çelësi i lumturisë së tyre është se ata janë miq përtej çdo gjëje tjetër. Dhe këshilla e tij për të gjithë çiftet është që të vazhdojnë të flasin, sepse heshtja e tepërt nuk është padyshim një ide e mirë. /Telegrafi/