LAJMI I FUNDIT:

Samiti rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan përmes fotografive

Samiti rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan përmes fotografive

Samiti rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në vendet e Ballkanit Perëndimor është duke u mbajtur të martën në Prishtinë, nën organizimin e prestigjiozes The Economist.

Telegrafi përmes disa fotografive do të ju sjell momente të fillimit të Samitit ku pritet të diskutohet për agresionin ushtarak rus në Ukrainë, mungesën e energjisë elektrike dhe rritjen e çmimeve të mallrave dhe shërbimeve në rajon e botë.


Sponsor medial i kësaj ngjarje për këtë vit do të jetë Telegrafi.com

Ndryshe, nga njëmbëdhjetë diskutimet, në panel janë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ambasadori amerikan Jeff Hovenier, ish-kryeministri grek George Papandreou, ish-presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Schulz, i dërguari i Britanisë së Madhe për Ballkanin, Stuart Peach, ish-ndihmëssekretari amerikan Wess Mitchell dhe shumë personalitete të tjera nga fushat politike, të sigurisë, ekonomisë dhe teknologjisë. /Telegrafi/ 

Samiti rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan /Foto: Ridvan Slivova/
Samiti rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan /Foto: Ridvan Slivova/
Samiti rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan /Foto: Ridvan Slivova/
Samiti rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan /Foto: Ridvan Slivova/
Samiti rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan /Foto: Ridvan Slivova/
Kryeministri Albin Kurti në Samitin rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan /Foto: Ridvan Slivova/
Alasdair Ross në Samitin rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan /Foto: Ridvan Slivova/
Ish-presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Schulz në Samitin rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan /Foto: Ridvan Slivova/

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier në Samitin rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan /Foto: Ridvan Slivova/

I Dërguari i posaçëm i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach /Foto: Ridvan Slivova/

Në trend Lajme

Më shumë
Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Lajme
Britania e Madhe reagon për protestën para Bashkisë së Tiranës: Molotovi nuk ka vend në demokraci

Britania e Madhe reagon për protestën para Bashkisë së Tiranës: Molotovi nuk ka vend në demokraci

Lajme
11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

Lajme
​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

Siguri
SHBA-ja synon ta

SHBA-ja synon ta "fortifikojë" Ballkanin Perëndimor

Lajme
Haradinaj kritikon ashpër Kurtin: Autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet herëdokur

Haradinaj kritikon ashpër Kurtin: Autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet herëdokur

Politikë
Kalo në kategori