LAJMI I FUNDIT:

Salzburgu dhe Chelsea për ta definuar rrugëtimin e Grupit E – formacionet zyrtare

Salzburgu dhe Chelsea për ta definuar rrugëtimin e Grupit E – formacionet zyrtare

Në Red Bull Arena zhvillohet ndeshja e raundit të pestë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve, ndërmjet Salzburgut dhe Chelseat.

Reklama

Blutë e kryesojnë Grupin E me shtatë pikë, një më shumë se skuadra austriake dhe kjo është ndër përballjet më të rëndësishme që do ta definojë rrugëtimin e mëtutjeshëm të tyre.

Trajnerët Matthias Jaissle dhe Graham Potter i kanë përgatitur formacionet që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Salzburgut: Kohn; Dedic, Bernardo, Pavlovic, Wober; Gourna-Douath; Seiwald, Sucic, Kjærgaard; Okafor, Adamu.

Formacioni startues i Chelseat: Kepa; Chalobah, Thiago Silva, Cucurella; Pulisic, Jorginho, Kovacic, Gallagher; Havertz, Sterling; Aubameyang.


Dinamo Zagrebi dhe Milani janë dy skuadrat tjera të këtij grupi që kanë nga katër pikë të grumbulluara. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori